mesto potrebuje viac Mesta

Umenie vo verejnom priestore (19.6.2013 streda, 19.00)

Téma zameraná na celé spektrum vizuálnych prejavov atakujúcich , alebo len ticho sprevádzajúcich chodca v meste.  Od prejavov kreatívnych vandalov, cez realizácie slobodných umelcov, architektov, poslancov…až po sofistikované klamlivé marketingové, nevkusné ale aj vkusné reklamy, pútače, obrazy a farebné nálepky..


Cycle space (26.6. 2013 streda, 19.00) >>> zmena 3.7. 2013

Prečo v našich mestách vládnu autá? Prečo je chodec utláčaný? Dá sa tento stav  zmeniť?

Tieto a mnohé otázky si kladieme my, a veríme, že nie sme sami. Spolu sa prevezieme na bicykli mestom a pozrieme sa naň z inej perspektívy.


Architektúra vo verejnom priestore

Architektúra výtvára a rámcuje verejný priestor, vytvára priestor na pohyb. Ako tento život ovplyvňuje? Mení našu náladu? Koho sa týka? Tu sa dostávame k otázke zodpovednosti, kto určuje ako vyzerá ako celok, naozaj?

subjektívne mapovanie mesta

v tejto téme sa chceme zaoberať osobnými skúsenosťami z mestom, preskúmať projekty ktoré pracujú so zážitkom, pocitom vlastným videním miesta a mesta. Pokúsime sa vytvoriť vlastnú zážitkovú mapu. Súčasťou budú rôzne prechádzky mestom, sprevádzať budú historici, skeptici ale aj optimisti....

participácia (ako môžem pomôcť ja)?

Táto multižánrová akcia skĺbi viacero kultúrnych  aktivít. Cieľom akcie je poukázať a podporiť  aktívnu účasť na tvorbe verejného priestoru či spoločnosti  prostredníctvom prednášok, diskusií  s občanmi, skupinami v neziskovom sektore, neoficiálnimi skupinami , ktoré priložili a prikladajú ruku k dielu a neboja sa robiť veci na vlastnú päsť, aby pomohli krajine , mestu či kritizovali terajšiu situáciu.

 

 

Projekt je podporený Nadáciou Intenda (program Rozvíjame občiansku identitu)